Trubarjeva ulica 15
2000 Maribor
Davčna številka: 56744099
Matična številka: 5009596000
Kontakt: dgn.maribor@gmail.com, 041777132
Zastopnik_ca: Ernestina Savski
TRR: SI56 045150000800176
Organizacija ima status organizacije v javnem interesu na področju invalidskega varstva; športa.
Število redno zaposlenih: 5
Število drugih stalnih sodelavcev: 1
Redno zaposleni po spolu:
40,00 % moških
60,00 % žensk
Število prostovoljcev: 15
Število članov: 778
Najvišja plača2,36
1Najnižja plača
Najvišja plača1,85
1Povprečna plača
Humanitarne organizacije so tiste organizacije, ki delujejo kot splošne dobrodelne organizacije, organizacije za kronične bolnike in organizacije za samopomoč, izpolnjujejo pogoje in merila, ki jih določa Zakon o humanitarnih organizacijah in jim je bil podeljen ta status s strani Komisije za oceno izpolnjevanja meril za podelitev statusa humanitarne organizacije.
Status organizacije v javnem interesu na določenem področju lahko organizacija pridobi, če njeno delovanje na tem področju presega interese njenih ustanoviteljev oziroma članov in je splošno koristno. Vlogo za pridobitev statusa nevladna organizacija poda pri ministrstvu, pristojnem za področje.
Letna poročila, ki jih organizacije lahko objavijo na tem mestu, so: vsebinsko poročilo, finančno poročilo, poročilo o prostovoljskem delu in skupno vsebinsko in finančno poročilo.
Redno zaposlene so tiste osebe, ki v organizaciji delujejo v okviru pogodbe o zaposlitvi, ne glede na delež zaposlitve.
Drugi stalni sodelavci so tiste osebe, s katerimi organizacija redno sodeluje v kakršni koli drugi pogodbeni obliki (samozaposleni, podjemna pogodba, avtorska pogodba).
Redno zaposleni po spolu – delež moških / delež žensk / delež nebinarnih oseb prikazuje redno zaposlene osebe, ki ustrezajo določeni kategoriji.
Člani so vpisani za organizacije, ki temeljijo na članstvu, prostovoljci pa so vpisani za organizacije, ki so registrirane kot prostovoljske organizacije.
Podatki o plačnih razmerjih se beležijo glede na spol kot pravno kategorijo, kamor sodijo različni spoli in spolne identitete, večina oseb znotraj kategorije pa je cisspolnih žensk in cisspolnih moških. V Sloveniji se namreč statistika o višini plač po spolu vodi na podlagi pravne kategorije spola, ki sta dve (ženski in moški spol). Zavedamo se, da tovrstni statistični podatki žal niso uporabni za primerjanje podatkov o višini plač za osebe, ki niso cisspolne, kjer so razlike v višini plač še višje, tudi znotraj ene pravne kategorije.
Kopiraj povezavo